nowoczesne wersalki Polecamy kuchnie na zamówienie warszawa od BB Meble

Granit lubin

Granit

Granit to kamień budowlany o dużych atutach estetycznych i jako taki jest powszechnie stosowany w budownictwie. W przeróżnych postaciach pod względem monumentalności i kształtu, usługuje jako budulec do budowy oraz strojny. Znamionuje się łatwością cięcia a także polerowania, i niezwykle znaczącą wytrzymałością. 
Najważniejszym zastosowaniem granitu jest służenie jako materiał budowlany, zarówno w budownictwie, jak i użytkowanej powszechnie budowie fragmentów typu płyty, nagrobki. Zastosowanie kamienia zachodzi też w sporcie – dziedzina żużel to sport, w którym kamień wykorzystywany jest do pokrycia nawierzchni toru.
Kamień istnieje w mnóstwie odmian a także odmian. Jest odporny na działanie kwasów a także trudne warunki środowiskowe, co przynosi mu renomę oraz przesądza o jego wartości. Estetyczne piękno surowca przyciąga uwagę odbiorców i w dowolnym zastosowaniu, nie sposób nie zwrócić na niego uwagi.
Kamień jest zwykłą skałą magmową. Jego kolory to jasnoszara, szara, ciemnoszara, bliska bieli, białoróżowa, czerwona, zielona.


Możliwość komentowania jest wyłączona.